Dětské batohy, polštáře a deky za nejlepší ceny na internetu

Bimboland - hračky pro všechny děti

Nové komentáře

Roubování ovocných stromů

Dobrý den,je možné naroubovat na část sakury třešeň? Děkuji.

Zaslal/a: Blanka  •  Čas: 18.8.2016 21:52

Roubování ovocných stromů

dobrý den je možné roubovat švestky v létě děkuji Josef

Zaslal/a: Josef  •  Čas: 27.7.2016 20:47

Sázení ovocných stromů

chci se zeptat může se do stejne díry zasadit peckoviny np.odstranili jsme švestku achceme zasadit zase švestku,někde jsem četla že se to nemá.děkují za odpověd

Zaslal/a: jana  •  Čas: 26.7.2016 13:23

Borůvka Bleucrop

Dobrý den, mám 3 borůvky v kontejnerech, jednu 3letou v 15l a dvě 2leté v 5l. chystám se přesadit ty malé do 15l a tu velkou bych chtěl už dát do země. Kolik litrů rašeliny či směsy rašeliny s hrabankou byste doporučoval minimálně. Počítám minimálně 70l...

Zaslal/a: Buzek  •  Čas: 10.3.2016 10:36

Roubování ovocných stromů

Dobrý den,je možné naroubovat na sakuru višenˇ? Děkuji.

Zaslal/a: jirka  •  Čas: 26.1.2016 19:57
Kategorie: Toulky Šumavou

Boubínský prales

je nejznámějším chráněným územím České republiky, současně ale také patří k nejstarším lesním rezervacím v Evropě. Přirozený, po staletí lidskou činností téměř nedotčený vývoj lesní vegetace v této části boubínských lesů byl důvodem pro ...

Odkaz na mapu výletu:
http://www.mapy.cz/ - x=131636224@y=132013568@z=11@mm=TTtP


Nejlepší je zajet autem do obce Kubova Huť, která leží cca 10 km o města Vimperk.

Po zaparkování vozu se vydáme na vlakovou stanici ČD. Od vlakové stanice pokračujeme po modré turistické značce až na vrchol hory Boubín. Cesta je dlouhá cca 4 km a překonává výškový rozdíl 362 metrů (jde se stále do pořádného kopce). Na vrcholu Boubína je nově postavená stejnojmenná rozhledna, ze které je vidět do blízkého i dalekého okolí.

Po odpočinku pokračujeme dále po značce až na rozcestí Na Křížkách. Tady máme možnost jít dále po modré nebo po zelené značce. Po zelené značce je cesta delší asi o 2,5 km a myslím, že je i zajímavější.

Dále tedy pokračujeme po zelené značce, cestou mineme lovecký zámeček, až dojdeme k severozápadnímu okraji pralesa. Na tomto místě se napojíme na naučnou stezku Boubínský prales. Cestou po naučné stezce si vychutnáváme krásu pralesa, až dojdeme k překrásnému Boubínskému jezírku. Od jezírka jdeme po zelené značce přes Idinu pilu na vlakovou zastávkuZátoň a odtud vláčkem motoráčkem zpět do Kubovy Hutě.

Kubova Huť: Malebná obec v oblasti Boubínské hornatiny, vznikla jako jedna ze sklářských Šumavských osad. Byla nazvána po zámeckém hejtmanovi Gubovi. Rozkládá se v nadmořské výšce kolem 1000 m, v místech, kudy v minulosti procházela historicky známá Zlatá stezka. Nyní zde vede mezinárodní silnice Vimperk - Strážný - Passau.

Boubín: se tyčí do výšky 1362 m nad mořem. Je neodmyslitelným symbolem Šumavy, nejen svým tvarem a výškou, nejen tím, že je vidět z velkých vzdáleností, ale i lesy a pralesem, který roste na jeho svazích.

Boubínský prales: Boubínský prales je nejznámějším chráněným územím České republiky, současně ale také patří k nejstarším lesním rezervacím v Evropě. Přirozený, po staletí lidskou činností téměř nedotčený vývoj lesní vegetace v této části boubínských lesů byl důvodem pro jejich  ochranu. Nejstarší smrky a jedle tu dosahují pravděpodobně stáří 300 - 400 let, největší boubínský smrk, který padl 4.12.1970 měl výšku 57,2 m a jeho stáří lze odhadnout na 440 let. Stál přesně ve výšce 1000 m nad mořem. Ochrana těchto území má historické tradice. Nejcennější část boubínských porostů o rozloze 138 ha byla prohlášena za rezervaci už v roce 1858. Po vichřici v roce 1870 však část rezervace vzala za své a její rozloha se zmenšila na 46,7 ha. Dnes je však území rezervace opět širší, má celkovou rozlohu cca 666 ha a zahrnuje další zbytky přírodního lesa, i lesy na samotném vrcholu Boubína a Pažení.

print Formát pro tisk